Open Procurement Albania

Mirembajtja e Objekteve Ndertimore dhe Imjanistikes per Spitalin Pogradec

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Objekti i Tenderit Mirembajtja e Objekteve Ndertimore dhe Imjanistikes per Spitalin Pogradec
Nr. Reference REF-75661-06-20-2018
Vlera / Fondi Limit 2 083 333,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 02-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues REJ SHPK
LEKA SHPK & KTHELLA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • REJ
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 18 593 847,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 231 261,60
  Data e lidhjes sė kontratės 15-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 27.07.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bashkimi i operatoreve LEKA SHPK & KTHELLA SHPK :
  a. Operatori ekonomik ofertues “Leka” Shpk nuk ploteson kriterete e vecanta te kualifikimit pika 2.3 “ Per kapacitetin teknik “ nenpika 3 per numrin e punonjesve per muajin dhjetor 2017,dhe per periudhen Janar 2018-mars 2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.20-08-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.