Open Procurement Albania

Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjeksisė Tiranė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjeksisė Tiranė
Nr. Reference REF-77049-06-28-2018
Vlera / Fondi Limit 111 300,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 10-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ONUFRI SHPK
ALBDESIGN PSP
KRISTALINA.KH
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ONUFRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 106 530,00
  Data e lidhjes sė kontratės 07-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Tė s’kualifikuar dhe arsyet e skualifikimit pėrkatėse:

  1. Operatori ekonomik ”ALBDESIGN PSP”
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe nuk ka paraqitur dokumentat e kėrkuara sipas kriterėve tė vendosura nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.

  2. Operatori ekonomik “KRISTALINA.KH”
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017 dhe 2018, lėshuar nga njėsitė e qeverisjes vendore ku ėshtė i regjistruar,
  b. Nė mostrat e paraqitura nuk janė integruar tė gjitha elementet sipas specifikimeve teknike nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.38 - Dt.24-09-2018

  Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjeksisė Tiranė

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
  Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
  Objekti i Tenderit Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjeksisė Tiranė
  Nr. Reference REF-77049-06-28-2018
  Vlera / Fondi Limit 653 100,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-06-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-07-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 10-07-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 3
  Operatorė Konkurues ONUFRI SHPK
  ALBDESIGN PSP
  KRISTALINA.KH
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • ONUFRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 625 110,00
  Data e lidhjes sė kontratės 10-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Tė s’kualifikuar dhe arsyet e skualifikimit pėrkatėse:

  1. Operatori ekonomik ”ALBDESIGN PSP”
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe nuk ka paraqitur dokumentat e kėrkuara sipas kriterėve tė vendosura nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.

  2. Operatori ekonomik “KRISTALINA.KH”
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017 dhe 2018, lėshuar nga njėsitė e qeverisjes vendore ku ėshtė i regjistruar,
  b. Nė mostrat e paraqitura nuk janė integruar tė gjitha elementet sipas specifikimeve teknike nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.38 - Dt.24-09-2018

  Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjeksisė Tiranė

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
  Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
  Objekti i Tenderit Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjeksisė Tiranė
  Nr. Reference REF-77049-06-28-2018
  Vlera / Fondi Limit 351 540,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-06-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-07-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 10-07-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 3
  Operatorė Konkurues ONUFRI SHPK
  ALBDESIGN PSP
  KRISTALINA.KH
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • ONUFRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 336 474,00
  Data e lidhjes sė kontratės 13-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Tė s’kualifikuar dhe arsyet e skualifikimit pėrkatėse:

  1. Operatori ekonomik ”ALBDESIGN PSP”
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe nuk ka paraqitur dokumentat e kėrkuara sipas kriterėve tė vendosura nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.

  2. Operatori ekonomik “KRISTALINA.KH”
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017 dhe 2018, lėshuar nga njėsitė e qeverisjes vendore ku ėshtė i regjistruar,
  b. Nė mostrat e paraqitura nuk janė integruar tė gjitha elementet sipas specifikimeve teknike nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.39 - Dt.01-10-2018

  Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjeksisė Tiranė

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
  Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
  Objekti i Tenderit Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjeksisė Tiranė
  Nr. Reference REF-77049-06-28-2018
  Vlera / Fondi Limit 1 115 940,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Procedurė e pėrqėndruar)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-06-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-07-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 10-07-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 3
  Operatorė Konkurues ONUFRI SHPK
  ALBDESIGN PSP
  KRISTALINA.KH
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • ONUFRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 890 095,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Tė s’kualifikuar dhe arsyet e skualifikimit pėrkatėse:

  1. Operatori ekonomik ”ALBDESIGN PSP”
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe nuk ka paraqitur dokumentat e kėrkuara sipas kriterėve tė vendosura nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.

  2. Operatori ekonomik “KRISTALINA.KH”
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017 dhe 2018, lėshuar nga njėsitė e qeverisjes vendore ku ėshtė i regjistruar,
  b. Nė mostrat e paraqitura nuk janė integruar tė gjitha elementet sipas specifikimeve teknike nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura, Blerje Mallrash(Procedurė e Pėrqėndruar) Universiteti i Mjekėsisė Tiranė REF-77049-06-28-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.