Open Procurement Albania

Materiale stomatologjike pėr Departamentin e kirurgjise OMF

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Materiale stomatologjike pėr Departamentin e kirurgjise OMF
Nr. Reference REF-77249-06-29-2018
Vlera / Fondi Limit 423 234,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 25-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Farma Net Albania SHPK
Marlen SHPK
Moto Mania SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MOTO-MANIA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 326 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 29-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 391 200,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė s’kualifikuar dhe arsyet e skualifikimit pėrkatėse:
  1. “Farma Net” shpk:
  a. Nuk ka paraqitur te gjitha autorizimet nga prodhuesi ose distributori i autorizuar ne perputhje me piken 2 te kapacitetit teknik (2.3), mungon autorizimi Adipharama LTD.

  2. “Marlen” shpk
  a. Nuk ka paraqitur sherbime tė ngjashme nė njė vlerė sa 40% e vlerės sė fondit limit te lotit qe prokurohet dhe qe eshte realizuar gjatė tre viteve tė fundit nga data e zhvillimit te tenderit,
  b. Nuk ka paraqesitur autorizimin nga prodhuesi / MAH / distributori i autorizuar prej prodhuesit (ku te vertetohet lidhja) nėpėrmjet te cilit konfirmohet se autorizohet tė tregtoje materiale mjekesore objekt prokurimi,
  c. Nuk ka paraqitur ēertifikatėn ISO 9001:2008 / ISO 9001:2015(ose ekuivalente tė vlefshme) mbi “Sistemet e menaxhimit tė cilėsisė”, per import eksport, tregetim tė materialeve mjekėsore nė pėrputhje me objektin e prokurimit, lėshuar nga nje organ i vleresimit te konformitetit, i akredituar nga organizmi kombetar i akreditumit ose nga organizma nderkombetare akreditues, te njohur nga Republika e Shqiperise. Ēertifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.22-10-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.