Open Procurement Albania

Mbikėqyrje e punimeve pėr objektin « Rikonstruksion i godinės sė ish-Kirurgjisė»

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje e punimeve pėr objektin « Rikonstruksion i godinės sė ish-Kirurgjisė»
Nr. Reference REF-79919-07-19-2018
Vlera / Fondi Limit 1 521 706,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 31-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ARENA MK & ERSI/M
Rean 95
M.A.K Studio & A.E. Engineering
Taulant
Tower
Dricons shpk & Infraconsult
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARENA MK - ERSI/M
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 339 117,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 606 940,40
  Data e lidhjes sė kontratės 04-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 52 jave
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:
  1-Operatori ekonomik “Rean 95” shpk :
  a) Kontratat e ngjashme te paraqitura nuk jane te shoqeruara me vertetime per realizim kontratash te leshuar nga enti publik duke mos plotesuar kriteret e vecanta te kualifikimit kapacitei teknik pika 3.2 te kerkuara ne DST.
  b) Nuk ka paraqitur llogaritjet perkatese sipas ofertes se paraqitur ne perputhje me VKM Nr.354 Dt 11.05.2016“Per tarifat e Studimit,Projektimi ,Drejtimit Te Kolaudimit Te Veprave Te Ndertimit”duke mos plotesuar kriteret e vecanta te kualifikimit kapacitei teknik pika 3.6 te kerkuara ne DST.
  c) Nga krahasimi i vleres se ofertes te paraqitur me vleren e perllogaritur ne perputhje me VKM Nr.354 Dt 11.05.2016 ”Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim” vlera e ofertuar rezulton nen kufirin minimal ligjor.

  2-Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė M.A.K Studio & “A.E. Engineering
  a) Nuk ka paraqitur llogaritjet perkatese sipas ofertes se paraqitur ne perputhje me VKM NR 354 Date 11,05,2016 “Per tarifat e Studimit,Projektimi ,Drejtimit Te Kolaudimit Te Veprave Te Ndertimit” duke mos plotesuar kriteret e vecanta te kualifikimit kapacitei teknik pika 3.6 te kerkuara ne DST
  b) Nga krahasimi i vleres se ofertes te paraqitur me vleren e perllogaritur ne perputhje me VKM Nr.354 datė 11.05.2016 ”Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim” vlera e ofertuar rezulton nen kufirin minimal ligjor.

  3-BOE Dirconis shpk & Infraconsult shpk
  a) Nuk ka paraqitur llogaritjet perkatese sipas ofertes se paraqitur ne perputhje me VKM Nr.354 Dt 11.05.2016 “Per tarifat e Studimit , Projektimi , Drejtimi te kolaudimit te veprave te ndertimit” duke mos plotesuar kriteret e vecanta te kualifikimit kapaciteti teknik pika 3.6 te kerkuara ne DST.

  4-Operatori ekonomik “Tower” shpk
  a) Nuk ka paraqitur llogaritjet perkatese sipar ofertes se paraqitur ne perputhje me VKM Nr.354 Dt.11.05.2016 “ Per tarifat e Studimit, Projektimi, Drejtimi te kolaudimit te veprave te ndertimit” duke mos plotesuar kriteret e vecanta te kualifikimit kapaciteti teknik pika 3.6 te kerkuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.17-09-2018

  Mbikėqyrje e punimeve pėr objektin « Rikonstruksion i godinės sė ish-Kirurgjisė»

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
  Objekti i Tenderit Mbikėqyrje e punimeve pėr objektin « Rikonstruksion i godinės sė ish-Kirurgjisė»
  Nr. Reference REF-78833-07-10-2018
  Vlera / Fondi Limit 1 521 706,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 11-07-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-07-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 23-07-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 52 javė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Hedhje gabim materiali.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.29 - Dt.23-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.