Open Procurement Albania

Rikonstruksion i pavionit dhe ndėrtimi i sallave tė operacionit tė kėmbės diabetike, nė SUT.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i pavionit dhe ndėrtimi i sallave tė operacionit tė kėmbės diabetike, nė SUT.
Nr. Reference REF-84317-08-31-2018
Vlera / Fondi Limit 56 125 511,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues INERTI SHPK
EURO – ALB Shpk & VIANTE Konstruksion SHPK
4 A-M SHPK
GJIKURIA Shpk & Ante-Group SHPK
SHANSI INVEST SHPK
ED KONSTRUKSION SHPK
BIBA X SHPK
ELDA-VL SHPK
ADR TRANS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 AM SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 55 735 195,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 66 882 234,00
  Data e lidhjes sė kontratės 20-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kane paraqitur ankesa bashkimi i operatoreve Euro-Alb” sh.p.k. & “Viante Konstruksion” sh.p.k dhe nga operatori “4 A-M” sh.p.k. Ka marre pergjigje me vendim te KPP nr. 858/2018 dt. 19.12.2018 ku :
  • eshte pranuar ankesa e 4 A-M ;
  • eshte refuzuar ajo e bashkimit te operatoreve.
  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.

  Jane skualifikuar:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. INERTI Shpk eshte skualifikuar sipas vendimit te KPP nr.858/2018 i dates 19.12.2018 i protokolluar ne daten 21.12.2018.
  2. B.OE EURO – ALB Shpk & VIANTE Konstruksion shpk eshte skualifikuar sipas vendimit te KPP nr.858/2018 i dates 19.12.2018 i protokolluar ne daten 21.12.2018.

  3. SHANSI INVEST :
  • Ka vetem 1 inxhinier ndertimi;
  • Nuk ka arkitekt;
  • Nuk ka te punesuar qe kane deshmi/certifikate trajnimi per sigurine dhe shendetin ne pune;
  • Ka vetem 1 punonjes te certifikuar per punime ne lartesi;
  • Nuk ka punonjes te trajnuar per ndihmen e pare me certifikata;
  • Ka 5 manovratore nderkohe qe duhen 6;
  • Nuk ka elektriciste dhe teknik elektricist;
  • Ka vetem 2 hidraulike nderkohe qe kerkohen 4;
  • Nuk ka teknik ndertimi, murator, hidroizolues, ka vetem 1 bojaxhi, nuk ka pllakashtrues, karpentier, mekanik, ka vetem 1 hekurthyes;
  • Ka vetem 1 kamioncine 3-5 ton; nuk ka pompe suvatimi;
  • Oferta eshte e gabuar pasi eshte bere perllogaritja duke u nisur nga vlera totale me tvsh dhe e gjitha kjo vlere eshte pjestuar me 1.2 dhe ka dale vlera e ofertes pa tvsh. Kjo oferte nuk eshte e sakte pasi seksion D "Pajisje dhe Makineri" eshte pa tvsh.
  • Vlera e sakte e ofertes pa tvsh e tejkalon fondin limit.
  Ka vetem 1 inxhinier ndertimi;

  4. ED KONSTRUKSION Shpk :
  • Nuk verteton kriteret e pergjithshme;
  • Nuk ka formular disponueshmerie te mjeteve,
  • Nuk ka kontrate pune per inxhinier mekanik;
  • Ka vetem 1 te punesuar me deshmi/certifikate trajnimi per sigurine dhe shendetin ne pune;
  • Nuk ka punonjes te trajnuar per dhenien e ndihmes se pare;
  • Ka vetem 5 manovratore;
  • Nuk ka teknik elektricist, ka vetem 3 hidraulike;
  • Ka vetem 3 muratore; ka vetem 2 pllakashtrues; nuk ka teknik mekanik;
  • Mungon deklarata e administratorit per drejtuesin teknik ne object;
  • Nuk permbush deshmite per mjetet dhe pajisjet e kerkuara;

  5. BIBA X Shpk :
  • Nuk ka paraqitur deklaraten sipas shtojces 8.
  Nuk permbush kriteret e vecanta te kualifikimit konkretisht pika 1.a,b,c,d,dh.OE nuk permbush kapacitetin ligjor dhe kapacitetin teknik.
  • Ka ngarkuar vetem vertetim OSHEE, vertetimin nga bashkia, vertetim xhiro vjetore, bilancet, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.
  • Oferta eshte e gabuar pasi eshte bere perllogaritja duke u nisur nga vlera totale me tvsh dhe e gjitha kjo vlere eshte pjestuar me 1.2 dhe ka dale vlera e ofertes pa tvsh. Kjo oferte nuk eshte e sakte pasi seksioni D "Pajisje dhe Makineri" eshte pa tvsh. Vlera e sakte e ofertes pa tvsh e tejkalon fondin limit.

  6. ELDA-VL Shpk
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  7. ADR TRANS Shpk
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.