Open Procurement Albania

F.V pajisje hotelerike spitalore per Polikliniken e Specialiteteve.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
Objekti i Tenderit F.V pajisje hotelerike spitalore per Polikliniken e Specialiteteve.
Nr. Reference REF-84535-09-04-2018
Vlera / Fondi Limit 3 431 507,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues SHAGA SHPK
Euromed SHPK
Bolt SHPK
Paera SHPK
Gral Medical SHPK
Muco SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 399 080,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 078 896,00
  Data e lidhjes sė kontratės 15-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.” SHAGA ”shpk
  Nuk kualifikohet pasi nuk permbushin kriteret e kerkuara ne DST. Ka mungesa ne dokumentacion.
  2. “Bolt shpk”
  Nuk kualifikohet pasi nuk permbushin kriteret e kerkuara ne DST. Ka mungesa ne dokumentacion.
  3. “Paera shpk”
  Nuk kualifikohet pasi nuk permbushin kriteret e kerkuara ne DST. Ka mungesa ne dokumentacion.
  4. “ Gral Medical “shpk
  Nuk kualifikohet pasi nuk permbushin kriteret e kerkuara ne DST. Ka mungesa ne dokumentacion.
  5. “ Muco “shpk
  Nuk kualifikohet pasi nuk permbushin kriteret e kerkuara ne DST. Ka mungesa ne dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.22-10-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.