Open Procurement Albania

BLERJE TONERASH PĖR UNIVERSITETIN E MJEKĖSISĖ, TIRANĖ

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit BLERJE TONERASH PĖR UNIVERSITETIN E MJEKĖSISĖ, TIRANĖ
Nr. Reference REF-72540-05-30-2018
Vlera / Fondi Limit 126 077,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 13-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Erisoni Compani
Infosoft Office
Adastra
Atom
BT Solution
BNT Electronics
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BT Solutions
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 23-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 100 646,00
  Data e lidhjes sė kontratės 04-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 15 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “Adastra”shpk. Ka marrė pėrgjigje nė date, 12.07.2018.
  Jane skualifikiar:
  1. Operatori ekonomik ”Erisoni Compani:
  a. Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2. Operatori ekonomik “Infosoft Office”:
  a. Nuk ka paraqitur tė gjitha mostrat sipas objektit tė prokurimit nė datėn dhe orėn e hapjes sė ofertave, referuar pikės 2.3.5 tė Dokumentave tė Tenderit.

  3. Operatori ekonomik “Adastra” sh.p.k.:
  a. Nuk ka paraqitur tė gjitha mostrat e objektit tė prokurimit, sipas pikės 2.3.5 tė Dokumentave tė Tenderit.
  b. Nuk ka paraqitur kontrata tė realizimit tė furnizimit tė ngjashme, sipas pikės 2.3.1 tė Dokumentave tė Tenderit.

  4. Operatori ekonomik “Atom:
  a. Nuk ėshtė paraqitur pėr tė sjellė nga njė mostėr sipas objektit tė prokurimit nė datėn dhe orėn e hapjes sė ofertave, referuar pikės 2.3.5 tė Dokumentave tė Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.17-09-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.