Open Procurement Albania

Blerje pajisjesh laboratori pėr FM-nė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje pajisjesh laboratori pėr FM-nė
Nr. Reference REF-91700-10-26-2018
Vlera / Fondi Limit 12 070 700,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 22-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Biometric Albania & AL Medical SHPK
BNT Electronics
Krijon
O.E.S DISTRIMED
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 200 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 13 440 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 04-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Jane s’kualifikuar:

  1. ”Biometric Albania dhe Al medical :
  • Kontrata pėr bashkim tė pėrkohshėm nuk ėshtė hartuar nė pėrputhje me piken 2 te nenit 74 te VKM-se 914, date 29.12.2014, e ndryshuar, nė tė cilėn nuk ėshtė e pėrcaktuar pėrqindja e pjesėmarrjes sė punės shėrbimit furnizimit si dhe nuk janė pėrmbushur specifikimet teknike sipas Dokumentave Standarte tė Tenderit , nuk plotėsohen Kriteret e Vecanta te Kualifikimit pika 2.3 Kapaciteti teknik, pika 3 pasi nga verifikimet e katalogut te paraqitur nuk plotėsohen specifikimet teknike.

  2. Operatori ekonomik “BNT Electronics:
  • Nuk ka paraqitur tė gjitha autorizimet nga prodhuesi ose distributori,
  • Nuk ka paraqitur tė gjitha certifikatat ce dhe deklaratat e konformitetit.
  • Specifikimet teknike te aparaturave nuk janė nė pėrputhje me specifikimet teknike tė kėrkuara sipas shtojces nr.10 si dhe oferta ekonomike nė lekė dhe nė euro, ėshtė nė kundėrshtim me shtojcėn 1 pėrsa i pėrket formularit tė ofertės.

  3. Operatori ekonomik “Krijon:
  • Nuk ka sjellė ofertė ekonomike si dhe nuk ka plotėsuar kriteret sipas Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.07 - Dt.18-02-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.