Open Procurement Albania

Loti 1 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI : 180101; 180103

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrės
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrės
Objekti i Tenderit Loti 1 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI : 180101; 180103
Nr. Reference REF-95735-11-23-2018
Vlera / Fondi Limit 6 460 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ECO RICIKLIM
Meditel
Pura - Medical
V.A.L.E Recycling
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEDI-TEL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 426 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė :12.04.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. “V.A.L.E Recycling” :
  Nuk ka plotesuar kriteret sipas kerkesave te DST.

  2. “Pura - Medical” :
  Nuk ka plotesuar kriteret sipas kerkesave te DST.

  3. .”ECO RICIKLIM” :
  Nuk ka plotesuar kriteret sipas kerkesave te DST.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.