Open Procurement Albania

Grumbullim, trajtim dhe asgjesim i mbetjeve spitalore

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Grumbullim, trajtim dhe asgjesim i mbetjeve spitalore.

Oferta ftuese ka vleren 400.00 (katerqind mije ) leke pa tvsh/ cmim per njesi.
Nr. Reference REF-95876-11-26-2018
Vlera / Fondi Limit 10 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ECORICIKLIM SHPK
MEDI-TEL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ECO RICIKLIM
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 15-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 12 000 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 04-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. MEDI-TEL SHPK:
  •Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST duke mos plotesuar kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit.
  •Oferta e paraqitur eshte mbi fondin limit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan REF-95876-11-26-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr. 41 datė 14 Tetor 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.