Open Procurement Albania

Loti 1 Kite dhe reagente per laboratorin

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Loti 1 Kite dhe reagente per laboratorin
Nr. Reference REF-96117-11-27-2018
Vlera / Fondi Limit 24 449 760,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Genius SHPK
Atommed.al SHPK
ALMedical SHPK
Royal Berat SHPK
Krijon SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 24 432 560,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 29 319 072,00
  Data e lidhjes sė kontratės 04-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm :

  1. ALMedical SHPK:
  • Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST duke mos plotesuar kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit.

  2. Royal Berat:
  • Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST duke mos plotesuar kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit.

  3. Atommed.al SHPK:
  • Kontratat e ngjashme te paraqitura nga ana juaj nuk jane ne vleren e kerkuar ne DST duke mos plotesuar kriteret e vecanta per kualifikim kapaciteti teknik 2.3 pika a.b .
  • Numri mesatar i punonjsve nuk eshte sipas kerkeses ne dst duke mos plotesuar kriteret e vecanta per kualifikim kapaciteti teknik 2.3 pika 2.
  • Materialet e paraqitura ne kataloget tuaj nuk perputhen me specifikimet teknike te kerkuara ne DST (shtojca 10) duke mos plotesuar kriteret e vecanta per kualifikim kapaciteti teknik 2.3 pika 7.

  4. Krijon SHPK:
  • Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST duke mos plotesuar kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.01 - Dt.07-01-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.10 - Dt.11-03-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.