Open Procurement Albania

Blerje kite reagente per laboratorin e anatomo-patologjise

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
Objekti i Tenderit Blerje kite reagente per laboratorin e anatomo-patologjise
Nr. Reference REF-97205-12-06-2018
Vlera / Fondi Limit 442 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 31-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues EUROMED SHPK
Royal Berat SHPK
KRIJON SHPK
ANBIM SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 400 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 480 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 25-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. “Royal Berat “SHPK:
  Ofertė ekonomike anomalisht e ulėt.

  2. “KRIJON “ :
  Ofertė ekonomike mbi fondin limit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.10 - Dt.11-03-2019

  Blerje kite reagente per laboratorin e anatomo-patologjise

  Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorė
  Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
  Objekti i Tenderit Blerje kite e reagente per nevoja te spitalit rajonal vlore ndare ne lote,gjithsej 2:Loti 1 - Blerje kite reagente per laboratorin e anatomo-patologjise
  Nr. Reference REF-96420-12-03-2018
  Vlera / Fondi Limit 442 500,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 04-12-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-12-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 27-12-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Kemi ndryshim tė fondit limit per shkak te rritjes se numrit te ekzaminimeve laboratorike sipas urdherit te Ministrise se Shendetesise Dhe Mbrojtjes Sociale Nr.753 dt 31.10.2018 (Per ekzaminimet dhe organizimine komisioneve mjekesore Rajonale te caktimit te aftesise ne pune e cila urdheron qe te gjitha Spitalet Rajonale duke filluar qe nga data 25.10.2018 te kryejne ekzaminimet per komisionimin dhe rikomisionimin prane komisioneve te caktimit te aftesise per pune rajonale)Kjo rritje e numrit te ekzaminimit te analizave laboratorike per personat qe dalin ne kemp sjell si nevoje rritjen e numrit te kiteve dhe reagenteve.Pra sjell nje rritje te fondit limit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.49 - DT.11-12-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.