Open Procurement Albania

" Ndertim linje ujesjellesi per furnizimin me uje te Spitalit Rajonal Diber "

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Objekti i Tenderit " Ndertim linje ujesjellesi per furnizimin me uje te Spitalit Rajonal Diber ".
Burimi i Financimit: Buxheti i DRS Dibėr X.
Nr. Reference REF-96700-12-04-2018
Vlera / Fondi Limit 2 600 320,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues NDREGJONI SHPK
Vllaznia Ndertim IS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VLLAZNIA NDERTIM I.S
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 568 740,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 082 488,00
  Data e lidhjes sė kontratės 22-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. NDREGJONI SHPK:
  • O.E. ka deklaruar Kamionet me targa AA774Ts,TR 3751K dhe AA506DD te pa angazhuar ne kontrate tjeter nderkohe qe keto makineri jane te angazhuara ne kontratat qe subjekti ka deklaruar pas verifikimeve te te ciles rezulton te kete perfunduar vetem 56% te punimeve sipas njoftimeve te bera nga vete subjekti dhe situacionit te paraqitur.
  • O.E. ka deklaruar si Drejtues teknik te zbatimit te punimeve ing Fitim Doda i cili eshte po ashtu i angazhuar ne projekte te tjera te cilat pas verifikimeve rezultojne te perfunduara ne masen 56%.
  • O.E. rezulton e pasakte shtojca nr 10 mbi disponueshmerine e makinerive dhe shtojca mbi disponueshmerine e stafit teknik./-O.E. ka deklaruar Kamionet me targa AA774Ts,TR 3751K dhe AA506DD te pa angazhuar ne kontrate tjeter nderkohe qe keto makineri jane te angazhuara ne kontratat qe subjekti ka deklaruar pas verifikimeve te te ciles rezulton te kete perfunduar vetem 56% te punimeve sipas njoftimeve te bera nga vete subjekti dhe situacionit te paraqitur.
  • O.E. ka deklaruar si Drejtues teknik te zbatimit te punimeve ing Fitim Doda i cili eshte po ashtu i angazhuar ne projekte te tjera te cilat pas verifikimeve rezultojne te perfunduara ne masen 56%.
  • O.E. rezulton e pasakte shtojca nr 10 mbi disponueshmerine e makinerive dhe shtojca mbi disponueshmerine e stafit teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.04 - Dt.28-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.