Open Procurement Albania

Loti 81-blerje Glyceryl trinitrate

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Mungesė konkurrence
  • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
Objekti i Tenderit Loti 81-blerje Glyceryl trinitrate.
Oferta fituese eshte 1 055 leke pa TVSH per njesi.
Nr. Reference REF-00751-12-20-2018
Vlera / Fondi Limit 31 673,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues MEGAPHARMA
Operator Ekonomik Kontraktues
  • MEGAPHARMA SHPK
  • Oferta fituese Lekė pa TVSH
    Data e shpalljes sė fituesit 28-02-2019
    Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
    Data e lidhjes sė kontratės
    Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
    Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
    Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
    Arsyeja e Anulimit
    Shėnime
    Transaksione Thesari
  • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
  • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Rajonal Vlorė REF-00751-12-20-2018
    Njoftimi i Tenderit
    Specifikim Teknik
    Shpallja e Fituesit Nr.09 - Dt.04-03-2019
    Lidhja e Kontratės

    Loti 81-Glyceryl trinitrate 1 mg / 1 ml - 50 ml

    Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorė
    Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
    Objekti i Tenderit Loti 81-Glyceryl trinitrate 1 mg / 1 ml - 50 ml
    Nr. Reference REF-98753-12-13-2018
    Vlera / Fondi Limit 31 650,00
    Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
    Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
    Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
    Data e Njoftimit tė Tenderit 17-12-2018
    Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-01-2019
    Data e mbajtjes sė tenderit 09-01-2019
    Nr. i Operatorėve Konkurues
    Operatorė Konkurues
    Operator Ekonomik Kontraktues
  • Oferta fituese Lekė pa TVSH
    Data e shpalljes sė fituesit
    Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
    Data e lidhjes sė kontratės
    Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
    Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
    Ankesa
    Arsyeja e Anulimit Procedura e prokurimit u anullua per shkak te nje gabimi ne perllogaritjen e fondit limit.
    Shėnime
    Transaksione Thesari
  • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Rajonal Vlorė REF-98753-12-13-2018
    Njoftimi i Tenderit
    Specifikim Teknik
    Shpallja e Fituesit
    Lidhja e Kontratės
    Anulimi i Tenderit Nr.51 - Dt.24-12-2018


    Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


    Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

    Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.