Open Procurement Albania

Loti 5. Ranitidine Metabolizmi dhe trakti 50 mg

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Loti 5. Ranitidine Metabolizmi dhe trakti 50 mg
Nr. Reference REF-02813-12-31-2018
Vlera / Fondi Limit 293 154,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 14-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Trimed
Aldosch - Farma
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 291 600,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1.” Aldosch - Farma”SHPK :
  Per mosparaqitje te ofertes ekonomike .
  Arsyeja e Anulimit Kontrata e 25 % erdhi me vonese(mbas dates 25 janar 2019), Konsumi mujor rezulton I reduktuar sidomos dy muajt e fundit,permbushen nevojat per medikamentin deri me 15.04.2019, kohe kur fillojne kontratat e reja nga MSHMĒS.
  Shėnime AK Spitali Berat nuk do te Rishpalle kete Procedure por realizimi I kesaj procedura do te behet nga Organi Qendror Bleres , Ministria e Shendetesise dhe Mirqenies Sociale.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat REF-02813-12-31-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.06 - Dt.11-02-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.