Open Procurement Albania

Marrje ambjenti me qera pėr magazinim pėr nevoja tė Agjencisė Kombėtare tė Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore.

Autoritet Prokurues Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM)
Institucion Kontraktues Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM)
Objekti i Tenderit Marrje ambjenti me qera pėr magazinim pėr nevoja tė Agjencisė Kombėtare tė Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore.

Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore, pėr shkak tė lirimit tė sheshit tė ndėrtimit dhe fillimit tė punimeve pėr “Rikonstruksion dhe shtesė tė godinės sė AKBPM-sė”, kėrkon tė marrė ambjent me qera pėr sistemim dhe magazinim tė vlerave dokumentacioni, me tė dhėnat si vijon:

KRITERE TĖ PĖRGJITHSHME PĖR OBJEKTIN QĖ DO TĖ MERRET ME QIRA:
• Objekti qė do tė merret me qira duhet tė jetė i pėrshtatshėm pėr ambjente magazinimi pa pasur nevojė pėr ndėrhyrje tė mėtejshme pėr punime rikonstruksioni apo pėrshtatje nga ana e qiramarrėsit.
Objekti duhet tė ketė:
- Akses tė pavarur i lidhur me rrugėn;
- Dyer funksionale (tė brendshme nėse ka) minimalisht njė derė funksionale me jashtė, me ēelės dhe tė sigurt;
- Dritare funksionale, tė mbrojtura me grila pėr reduktimin e dritės natyrale ose tė veshura me qese mbrojtėse qė nuk lejojnė fushėpamje nga jashtė objektit;
- Nė rast se objekti ėshtė i pozicionuar nė katet e poshtme (bodrume) tė siguruara me zgara hekuri tė vendosura nė pjesėn e jashtme;
- Objekti nuk duhet tė ketė prani lagėshtie, muret duhet tė jenė tė suvatuara dhe tė lyera;
- Ambjenti tė ketė fikse zjarri qė mbulojnė sipėrfaqen e objektit;
- Tė ketė energji elektrike dhe rrjet tė brendshėm shpėrndarje dhe komandimi (priza dhe celėsa) dhe tė sigurojė ndricim tė bollshėm.

•Objekti qė do tė merret me qira, duhet tė ketė njė sipėrfaqe jo mė pak se 200 m dhe jo mė shumė se 300 m2.

•Objekti qė do tė merret me qira duhet tė vihet nė dispozicion tė qiramarrėsit (AKBPM-sė) nga data e lidhjes sė kontratės, me afat deri nė 1(njė) vit, me kusht qė tė zgjidhet ose tė ndėrpritet me kėrkesėn e AKBPM pa penalitet, nė rast tė pėrfundimit mė shpejt tė punimeve dhe zhvendosjes sė dokumentacionit nė ambjentet e rikonstruktuara. Qiramarrėsi do tė njoftojė me shkrim 30 ditė pėrpara qiradhėnėsin pėr ndėrprerjen e kontratės.
• Qiradhėnėsi do tė jetė pėrgjegjės pėr riparimin e ēdo defekti nė sistemin elektrik, dhe hidraulik (nėse ka).
• Qiradhėnėsi ėshtė i detyruar t’i ofrojė qiramarrėsit kushtet pėr sigurimin fizik tė dokumentacionit tė sistemuar dhe lėnė nė ruajtje nė objektin qė kėrkohet pėr marrje me qira.
• Objekti/ambjenti me qira preferohet tė jetė me vendndodhje deri ne 2(dy) km nga vendodhja aktuale e inst itucionit me adresė: Rruga “Aleksandėr Moisiu”, Nr.84, Instituti i Shėndet it Publik, Tiranė.
Nr. Reference
Ēmimi Dysheme Lekė
Lloji i Kontratės Publike Marrje me Qera
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Shpallur Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.52 - Dt.31-12-2018
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.