Open Procurement Albania

Furnizim me lėndė djegėse pėr ngrohje (Gazoil 0.1 %)

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Furnizim me lėndė djegėse pėr ngrohje (Gazoil 0.1 %).

Oferta fituesene marzh fitimi tė shprehur nė pėrqindje eshte 33 (tridhjetė e tre pėrqind ) %.
Nr. Reference REF-92129-10-30-2018
Vlera / Fondi Limit 5 400 045,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues A&T SHA
KASTRATI SHA
RESULI-ER SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RESULI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 900 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 108 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 03-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoriteteve kontraktore, sipas marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Tė s’kualifikuar dhe arsyet e skualifikimit pėrkatėse:

  1. Operatori ekonomik ”A&T” SH.A • Nuk kualifikohet sepse nuk ka pėrmbushur shtojcėn 9 tė Dokumentave Standarte tė Tenderit, vlerat e raport analizės sė lėshuar nga Inspektoriati Shtetėror Teknik dhe Industrial (ISHTI), pėr mallin objekt prokurimi lėndė djegėse pėr ngrohje Gazoil 0.1%, nuk pėrputhet me standartin S SH UNI 6579:2011, “Lėndė djegėse tė lėngėta pėr pėrdorim termik civil dhe industrial”, pasi OE ka paraqitur gazoil me standart S SH EN 590:2013/A1:2017, duke mos plotesuar kėshtu specifikimet teknike tė paraqitura nė DST.

  2. Operatori ekonomik “KASTRATI” SH.A :
  • Nuk ka plotėsuar shtojcėn 9 tė Dokumentave Standarte tė Tenderit, vlerat e raport analizės sė lėshuar nga Inspektoriati Shtetėror Teknik dhe Industrial (ISHTI), pėr mallin objekt prokurimi lėndė djegėse pėr ngrohje Gazoil 0.1%, nuk pėrputhet me standartin S SH UNI 6579:2011 “Lėndė djegėse tė lėngėta pėr pėrdorim termik civil dhe industrial”, pasi ka paraqitur gazoil me standart S SH EN 590:2013/A1:2017. Duke mos plotėsuar kėshtu specifikimet teknike tė paraqitura nė DST.
  • Nuk ka paraqitur Aktin- Teknik tė lėshuar nga PMNZH-ja pėr depozitat, aktit tė paraqitur nga operatori ekonomik, i ka pėrfunduar afati i kontrollit mė datė 22.08.2018, duke mos plotėsuar kėshtu njė nga kriteret e vecanta sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.52 - Dt.31-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.02 - Dt.14-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.