Open Procurement Albania

Blerje lėndė djegėse pelet druri, pėr kaldajat e Spitalit Korcė. Marrėveshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 5 muaj

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pelet druri, pėr kaldajat e Spitalit Korcė. Marrėveshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 5 muaj. Fondi limit pėr kg 52.3 lekė pa TVSH, ose 62.76 leke me TVSH, vėnė nė dispozicion nga Buxheti i Shtetit.
Fondi i Marrėveshjes Kuadėr pėr 5 muaj- 17,259,000 leke pa TVSH, ose 20,710,800 leke me TVSH.
Fondi limit per kg 52.3 leke pa TVSH, ose 62.76 lekė pa TVSH, ose 62.76 (gjashtedhjete e dy pike shtatedhjete e gjashte) leke me TVSH.
Nr. Reference REF-41333-01-22-2018
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues IGMA SHPK
Sulollari SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IGMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 03-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8 752 800,00
  Data e lidhjes sė kontratės 17-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Nga data 15.10.2018 deri nė datė 15.03.2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka ankesa.
  Eshte skualifikuar:
  1) Operatori ekonomik Sulollari SHPK
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.14 - DT.10-04-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.02 - Dt.14-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.