Open Procurement Albania

Loti II: Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Rajonal Berat,

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Loti II: Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Rajonal Berat,
Nr. Reference REF-04882-01-23-2019
Vlera / Fondi Limit 64 470 878,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ALAR FOOD & SERVICE
NIKA
OLTA SHARRA SHARRA
SORI-AL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 63 809 928,37
  Data e shpalljes sė fituesit 23-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoriteteve kontraktore sipas marrėveshjeve kuadėr per secilin lot.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kanė marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 26.03.2019 dhe 21.03.2019.
  Ka marrė pėrgjigje nga KPP nė datė 12.04.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) ALAR FOOD & SERVICE SHPK:
  • Bazuar dokumentacionit tė dorėzuar ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2(c) te seksionit 3.3 Kapaciteti Teknik , pasi Leja e Mjedisit tipi C, kodi III.1.A e paraqitur nga ky operator rezulton qe te jete jo ne pėrputhje me adresėn e ambienti te paraqitur ne kontratėn e qerase ku ky operator do te zhvilloje aktivitetin.

  2) Arsyet e skualifikimit tė NIKA SHPK:
  • Nuk e pėrmbush kapacitetin teknik tė kėrkuar nė DT ne lidhje me personat e kerkuar, Konkretisht nga 13 persona tė kėrkuar si ndihmės kuzhinier, te rregullt sipas liste pagesės (kodit) janė vetėm 6 persona.

  3) Arsyet e skualifikimit tė OLTA SHARRA SHARRA PF :
  • Nuk e pėrmbush kapacitetin teknik tė kėrkuar nė DT ne lidhje me personat e kerkuar, konkretisht nga 13 persona tė kerkuar si ndihmes kuzhinier, te rregullt sipas listepageses (kodit) jane vetem 12 persona.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.