Open Procurement Albania

Loti 2 Anti-infektive të përgjithshëm Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e para pergatitur

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumës
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumës
Objekti i Tenderit Blerje medikamente mjekesore - Lotet e anulluara nga procedura e perqendruar ne MSH.

Loti 2 Anti-infektive të përgjithshëm Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e para pergatitur
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit .
Nr. Reference REF-72840-05-31-2018
Vlera / Fondi Limit 9 143 963,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 01-06-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-06-2018
Data e mbajtjes se tenderit 25-06-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues MEDICAMENTA SHPK
LEKLI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEDICAMENTA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9 140 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 05-07-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7 426 250,00
  Data e lidhjes se kontrates 12-07-2018
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1.Shoqëria Lekli SHPK
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.03 - Dt.21-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.