Open Procurement Albania

"Furnizim me paisje mjekimi (materiale konsumi) per sherbimin e Ortopedise ne SUT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anulimi dy herė radhazi ėshtė precedent qė legjitimon qė gara e hapur tė zėvendėsohet me negocime tė drejtpėrdrejta

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit "Furnizim me paisje mjekimi (materiale konsumi) per sherbimin e Ortopedise ne SUT.

Jane identifikuar si operatorė ekonomikė tė suksesshėm:

1. “TRIMED” SHPK ( K51612031J ) Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi tė ofruar/Vlera _2,518,770 Lekė pa TVSH.

2. B.OE “OrthoNet 360”SHPK (L71614032H) & “LAYO”SHPK (K92317014S) & “Labopharma” SHPK (K72202013A) Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi tė ofruar/vlera 2,579,624 Lekė pa TVSH
Nr. Reference REF-35193-09-06-2019
Vlera / Fondi Limit 195 018 733,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 02-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues TRIMED SHPK
OrthoNet 360 SHPK & LAYO SHPK & Labopharma SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 21-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj nga nenshkrimi i Marreveshjes Kuader.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Universitar i Traumės REF-35193-09-06-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 43 datė 28 Tetor 2019
  Lidhja e Kontratės

  "Furnizim me paisje mjekimi (materiale konsumi) per sherbimin e Ortopedise ne SUT”.

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
  Objekti i Tenderit "Furnizim me paisje mjekimi (materiale konsumi) per sherbimin e Ortopedise ne SUT”.
  Nr. Reference REF-31656-07-26-2019
  Vlera / Fondi Limit 195 018 733,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-07-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-08-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 21-08-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr. 31 datė 05 Gusht 2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  "Furnizim me paisje mjekimi (materiale konsumi) per sherbimin e Ortopedise ne SUT

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
  Objekti i Tenderit "Furnizim me paisje mjekimi (materiale konsumi) per sherbimin e Ortopedise ne SUT
  Nr. Reference REF-05026-01-24-2019
  Vlera / Fondi Limit 195 018 733,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 25-01-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-02-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 18-02-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Bazuar nė vendimin e KPP me Nr. 446/1 datė 11.07.2019 i protokolluar nė SUT me Nr. 1883 Prot., datė 15.07.2019, do tė bėhen ndryshime nė kriteret e kualifikimit sipas vendimit tė sipėrcituar. Nuk mund tė ndryshohen kriteret me anė tė njė shtojce pasi procedura e sipėrpėrmėndur ėshtė nė fazėn e vlerėsimit tė ofertave. Procedura do tė ripersėritet sipas legjislacionit nė fuqi.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Universitar i Traumės REF-05026-01-24-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.