Open Procurement Albania

Materiale imazherie filma dhe solucione

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Materiale imazherie filma dhe solucione
Nr. Reference REF-05916-01-31-2019
Vlera / Fondi Limit 1 493 810,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Saer Medical SHPK
Albaphoto SHPK
Paera SHPK
Royal Berat SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SAER MEDICAL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 359 510,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 631 412,00
  Data e lidhjes sė kontratės 01-03-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “Albaphoto” sh.p.k:
  • Nuk ka paraqitur Certifikate ISO 9001: 2015 ose ekuivalenti e ofertuesit lidhur me mallrat objekt prokurimi, te perkthyer dhe te noterizuar ne gjuhen shqipe(kriter i vendosur ne shtojcen nr.8 kriteret e veēanta tė kualifikimit nen titullin Pėr kapacitetin teknik pika 2.3.5). Certifikata e ISO 9001:2015 me nr.1710AL254Q e paraqitur eshte e paperkethyer dhe noterizuar.

  2. “Paera” sh.p.k :
  • Nuk ka paraqitur Certifikate e konformitetit CE, sipas MDD 93/42 EEC, per te gjithe artikujt e ofruar sipas kategorizimit te tyre ose ekuivalenti te perkthyer dhe te noterizuar ne gjuhen shqipe (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.2)
  Nuk ka paraqitur nje dokument (Autorizim) nga firma prodhuese e artikujve te ofruar me anen e te ciles autorizohet ofertuesi per te tregetuar produktet e saj te perkthyer dhe te noterizuar ne gjuhen shqipe.Autorizimi leshuar nga GIMA SPA i paraqitur ne kete procedure eshte i paperkethyer dhe noterizuar (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.3)
  • Nuk ka paraqitur Certifikate ISO-9001:2008 ose ekuivalenti per prodhuesin e produkteve objekt prokurimi, te perkthyer dhe te noterizuar ne gjuhen shqipe (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.4)
  • Nuk ka paraqitur Deklarate per origjinen e mallit ku te percaktohet vendi i i prodhimit dhe kompania prodhuese (tė plotėsohet nė formularin e ofertes) (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.6)
  • Operatori ekonomik “PAERA”, shpk Tirane nuk ka paraqitur Kataloget te markuar te mallrave objekt prokurimi ku te pasqyrohen specifikimet teknike te produkteve te ofruara (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.7 )

  3. “Royal Berat”:
  • Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.10 - Dt.11-03-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.