Open Procurement Albania

Lot. 2 - Materiale mjekimi konsumi dhe kirurgjikale per nevoja spitalore

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekimi pėr nevoja spitalore” ndarė nė dy lote - Marrėveshje Kuadėr me disa operatorė ekonomik (njė OE tė vetėm fitues pėr sejcilin lot)- ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj).
Lot. 2 - Materiale mjekimi konsumi dhe kirurgjikale per nevoja spitalore
Nr. Reference REF-07605-02-12-2019
Vlera / Fondi Limit 425 251 164,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues O.E.S DISTRIMED SHPK & EUROMED SHPK
Royal Berat SHPK
LaserMed SHPK
Albaphoto SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 419 200 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Royal Berat:
  Nuk ka dorėzuar ofertė ekonomike.

  2. LaserMed :
  Nuk ka dorėzuar ofertė ekonomike.

  3. Albaphoto :
  Nuk ka dorėzuar ofertė ekonomike.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-07605-02-12-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.