Open Procurement Albania

Furnizim vendosje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim sallash dhe zyrash pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Furnizim vendosje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim sallash dhe zyrash pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė.

Fondi limit: 22 703 265 Lekė pa TVSH. Nga i cili :
- 19,679,544 lek pa TVSH Rektorati Universitetit te Mjekesise, Tirane.
- 1,744,054 lek pa TVSH Fakulteti Mjekesise, Tirane.
- 1,279,667 lek pa TVSH Fakulteti Mjekesise Dentare, Tirane.
Nr. Reference REF-95021-11-20-2018
Vlera / Fondi Limit 19 679 544,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Igli Sand SHPK
M.Lezha SHPK
Erald SHPK
Muca SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • M. LEZHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 10-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19 426 710,00
  Data e lidhjes sė kontratės 13-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė s’kualifikuar dhe arsyet e skualifikimit pėrkatėse:

  1. Operatori ekonomik ”Igli Sand” SHPK:
  • Dėshmia pėr furnizime tė mėparshme tė ngjashme tė realizuara gjatė 3 viteve tė fundit ėshtė nėn vlerėn minimale prej 30% tė fondit tė prokurimit;
  • Nuk ka paraqitur certifikatat e pėrcaktuara nė pikėn 2, tė kriterit 2.3, kapaciteti teknik, tė dokumenteve standarde tė tenderit;
  • Nuk ka paraqitur numrin e kėrkuar tė punonjėsve, si dhe diplomėn dhe kontratėn e punės pėr inxhinierin e drurit;
  • Nuk ka paraqitur mostra nė ditėn dhe orėn e hapjes sė ofertave;
  • Nuk ka paraqitur vėrtetim qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike;
  • Nuk ka paraqitur leje mjedisore (autorizim mjedisor).

  2. Operatori ekonomik ”Erald” SHPK:
  • Nuk ėshtė kualifikuar pėr arsye se nuk ka paraqitur certifikatė pėr karrige rrotulluese EN 1335-1:2000, EN 1335-2:2009, EN 1335-3:2009.

  3. Operatori ekonomik ”Muca” SHPK :
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.