Open Procurement Albania

Blerje materiale stomatologjike per nevojat e KSU

Autoritet Prokurues Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė
Institucion Kontraktues Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje materiale stomatologjike per nevojat e KSU
Nr. Reference REF-17973-04-15-2019
Vlera / Fondi Limit 5 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Avantage Dental
Marlen
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MARLEN/E
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 817 750,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Avantage Dental :
  • Ne kriteret e pergjitheshme te kualifikimit nuk permbush piken D, pasi vertetimi dhe listepagesat e sigurimeve shoqerore te punonjesve jane te dates 24 shtator 2018. Sipas legjislacionit ne fuqi keto detyrime duhet te paguhen per cdo muaj.
  • Ne kriteret e vecanta te kualifikimit, nuk ploteson piken 1,
  a) Mungon deklarata e konfliktit te interesit
  • Ne kapacitetin ekonomik financiar pika 2.2.1. vetetim per xhiron mesatare vjetore te tre viteve te fundit d.m.th vitet 2016;2017;2018; vertetimi juaj eshte 2015;2016;2017.
  • Ne kapacitetin teknik, pika 1, nuk ploteson kushtin a) furnizime te ngjashme .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.