Open Procurement Albania

Loti I. Furnizim me lende djegese per automjete Diesel (Gazoil), me afat te marreveshjes kuader 2 (dy) vite

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti I. Furnizim me lende djegese per automjete Diesel (Gazoil), me afat te marreveshjes kuader 2 (dy) vite.

Oferta fituese eshte 16.4 % ( marzhi mė i ulėt i shprehur nė %).
Nr. Reference REF-11149-02-28-2019
Vlera / Fondi Limit 271 043 290,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues GEGA CENTER GKG Shpk & GENKLAUDIS SHA
KASTRATI SHPK & KASTRATI SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kastrati SHA - Kastrati SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 09-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. GEGA CENTER GKG SHPK & GENKLAUDIS SHA :
  • Anėtari i Bashkimit te Operatoreve “Gega Center GKG” SHPK nuk ka paraqitur shtojcėn nr 8 “Deklaratė mbi pėrmbushjen e kritereve tė pėrgjithshme” sipas ndryshimeve tė bėra nga ana e APP –sė dhe tė publikuara nė mėnyrė elektronike nė faqen e saj me vendimin nr. 1 datė 01.02.2018.
  • Anėtari i Bashkimit te Operatoreve “GENKLAUDIS” SHA nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1(b) tė Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit pasi deklerata mbi pėrmbushjen e specifikimeve teknike, sipas shtojcės 6 ėshtė plotėsuar nė emėr tė administratorit tė “GEGA CENTER GKG” SHPK.
  • Anėtari i Bashkimit te Operatoreve “GENKLAUDIS” SHA nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1(c) tė Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit pasi deklarata mbi konfliktin e interesit, sipas shtojcės 7 ėshtė plotėsuar nė emėr tė administratorit tė “GEGA CENTER GKG” SHPK dhe jo nė emėr tė administratorit tė shoqėrisė“GENKLAUDIS” SHA.
  • Anėtari i Bashkimit te Operatoreve “Gega Center GKG” SHPK nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.2 tė Kapacitetit ekonomik dhe financiar pasi bilanci i vitit 2018 nuk ėshtė i certifikuar nga ana e autoriteteve pėrkatėse tatimore.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr:
  Organi Qendror Blerės, Agjencia e Blerjeve tė Pėrqendruara nė emėr dhe pėr llogari tė autoriteteve kontraktore si mė poshtė::

  Pėr Lotin I. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”, me afat tė marrėveshjes kuadėr 2 (dy) vite:

  • Ministria e Arsimit, Sportit Dhe Rinisė, Tiranė
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor, "Shenjta Meri" Mirdite
  • Spitali Rajonal Vlore
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Korēė
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Gramsh
  • Shish Dibėr
  • Shish Durrės
  • Shish Gjirokaster
  • Shish Korce
  • Shish Kukes
  • Shish Lezhe
  • Shish Drejtoria Rajonale Fier
  • Shish Vlore
  • Shish Aparati Qendror
  • Albbaker Sh.A.
  • Shtepia e Te Moshuarve Tirane
  • Shtepia e Foshnjes Tirane
  • Spitali Rajonal Fier
  • Arshvmb Elbasan
  • Garda e Republikės
  • Prefektura e Qarkut Gjirokaster
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Kavaje
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Has
  • Drejtoria Rajonale e Kultures Kombetare Vlore
  • Qendra Kombetare Pritese e Viktimave Te Trafikimit
  • Prefektura e Qarkut Diber
  • Ministria e Drejtesise
  • Drejtoria e Spitalit Rajonal Diber
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Kurbin
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Permet
  • Autoriteti Kombėtar Pėr Sigurinė Dhe Emergjencat Nė Miniera
  • Instituti i Nxėnėsve Qė Nuk Dėgjojnė Tirane
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Kukes
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Pogradec
  • Shtepia e Femijeve Shkollore Tirane
  • Inspektoriati Shteteror i Mbikqyrjes Se Tregut
  • Qendra e Sherbimit Mjekesor (Klinika Qeveritare)
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Devoll
  • Instituti i Mjekėsisė Ligjore
  • Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Sarande
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Tepelene
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Librazhd
  • Drejtoria e Sherbimit Spitalor Peqin
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-11149-02-28-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.