Open Procurement Albania

Lot.1 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės”

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot.1 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės”
Nr. Reference REF-16400-04-02-2019
Vlera / Fondi Limit 105 699 372,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues Dajti Park dhe Glavenica SHPK
Sireta 2F SHPK
OB Construction SHPK & Alba Construction SHPK
PE-VLA-KU SHPK
Arifaj SHPK
Shpresa SHPK
BE-IS SHPK
Agri Construction SHPK & Ardi SHPK
Ante Group SHPK
Gjikuria SHPK
Zdravo SHPK
Air Component SHPK
ELDA-VL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DAJTI PARK 2007 - GLAVENICA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 79 471 103,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 161 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. OB Construction Sh.p.k & Alba Construction Sh.p.k :
  Ne preventivin e paraqitur nga ky BOE, vlera e kontrolluar e totalit te preventivit rezulton 84,509,427.92, ndersa vlera e paraqitur nga BOE eshte 86,795,310.7. Per kete rast, ne zbatim te pikes 4 te nenit 66 te VKM 914, date 29.12.2014 “ Per miratimin e Rreguullave te Prokurimit Publik”, diferenca e gabimeve ne total eshte me e madhe se 2 % e vleres se ofertuar, konkretisht 2.63 %, pėr kėtė arsye KVO nuk vijoi me kontrollin e dokumentave te tjera.

  2. OE PE-VLA-KU Sh.p.k :
  - Ne formularin e ofertes mungon totalisht preventivi per QSH Hardhisht ne qarkun Durres cka e skualifikon automatikisht kete ofertues nga konkurimi.
  Ne preventivin e paraqitur nga ky OE, vlera e kontrolluar e totalit te preventivit rezulton 94,692,657.33, ndersa vlera e paraqitur nga OE eshte 88,387,767. Per kete rast, ne zbatim te pikes 4 te nenit 66 te VKM 914, date 29.12.2014 “ Per miratimin e Rreguullave te Prokurimit Publik”, diferenca e gabimeve ne total eshte me e madhe se 2 % e vleres se ofertuar, pėr kėtė arsye KVO nuk vijoi me kontrollin e dokumentave te tjera.

  3. OE Air Component Sh.p.k :
  - Ky operator rezulton pa ofertė ekonomike.

  4. OE ELDA-VL Sh.p.k :
  - Ky operator rezulton pa ofertė ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  modifikime
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti Elektrik

  GJENDJA EKZISTUESE


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.