Open Procurement Albania

Lot.3 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė, Dibėr ”

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot.3 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė, Dibėr ”
Nr. Reference REF-16404-04-02-2019
Vlera / Fondi Limit 68 217 907,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Ndregjoni & Vllaznia & Kthella SHPK
Riviera SHPK
Kacdedja& Everest SHPK
Sireta 2F SHPK
Senka SHPK
Shehu SHPK
Air Component SHPK
ELDA-VL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NDREGJONI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 55 769 968,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 91 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. OE SHEHU Sh.p.k :
  - Ky operator ka deklaruar vetėm formularin e ofertės nė vlerėn prej 55,000,000 leke pa TVSH por nuk ka tė bashkėlidhur preventive.

  2. OE Air Component Sh.p.k :
  - Ky operator rezulton pa ofertė ekonomike.

  3. OE ELDA-VL Sh.p.k :
  - Ky operator rezulton pa ofertė ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  modifikime
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.