Open Procurement Albania

Loti 3: Dhoma Frigoriferike

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Loti 3: Dhoma Frigoriferike
Nr. Reference REF-35144-09-06-2019
Vlera / Fondi Limit 5 493 375,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-09-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-10-2019
Data e mbajtjes se tenderit 02-10-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues MUCA
SUPERIOR KLIMA
ARKONSTUDIO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SUPERIOR KLIMA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 295 329,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6 354 394,80
  Data e lidhjes se kontrates 08-11-2019
  Kohezgjatja e kontrates 60 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. “MUCA” Shpk : Nuk ka paraqitur Ofertë Ekonomike, konsiderohet si oferte ekonomike e pavlefshme dhe për pasojë skualifikohet.
  2. “ARKONSTUDIO” Shpk :
  Oferta nuk përmban të gjithë dokumentacionin e kërkuar në dokumentet e tenderit për lotin e sipërpërmendur, si dhe publikimit ne SPP, në mbështetje të VKM Nr. 914, datë 29.12.2014 “Për Mirat imin e Rregullave të Prokurimit Publik” kreu VII, neni 66, pika 3.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 44 datë 04 Nentor 2019
  Lidhja e Kontrates Nr. 46 datë 18 Nëntor 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.