Open Procurement Albania

Loti 2: Kapa dhe Pajisje te tjera

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Loti 2: Kapa dhe Pajisje te tjera
Nr. Reference REF-35141-09-06-2019
Vlera / Fondi Limit 15 382 667,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-09-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-10-2019
Data e mbajtjes se tenderit 02-10-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues EUROMED
BIOMETRIC ALBANIA
KRIJON
MUCA
FEDOS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14 800 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 17 760 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 08-11-2019
  Kohezgjatja e kontrates 60 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1. “EUROMED” Shpk :
  Nuk ka paraqitur Ofertë Ekonomike, konsiderohet si oferte ekonomike e pavlefshme dhe për pasojë skualifikohet.

  2. “BIOMETRIC ALBANIA” Shpk :
  Nuk ka paraqitur Ofertë Ekonomike, konsiderohet si oferte ekonomike e pavlefshme dhe për pasojë skualifikohet.

  3. “KRIJON” Shpk :
  Nuk ka paraqitur Ofertë Ekonomike, konsiderohet si oferte ekonomike e pavlefshme dhe për pasojë skualifikohet.

  4. “MUCA” Shpk:
  Nuk ka paraqitur Ofertë Ekonomike, konsiderohet si oferte ekonomike e pavlefshme dhe për pasojë skualifikohet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 44 datë 04 Nentor 2019
  Lidhja e Kontrates Nr. 46 datë 18 Nëntor 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.