Open Procurement Albania

blerje set te urgjences mjekesore

Autoritet Prokurues Shërbimi Kombëtar i Urgjencës
Institucion Kontraktues Shërbimi Kombëtar i Urgjencës
Objekti i Tenderit blerje set te urgjences mjekesore
Nr. Reference REF-35770-09-12-2019
Vlera / Fondi Limit 25 935 750,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-09-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-10-2019
Data e mbajtjes se tenderit 10-10-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Euromed
Biometric Albania
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 25 539 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 29-10-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 30 646 800,00
  Data e lidhjes se kontrates 05-11-2019
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Është skualifikuar operatori ekonomik i mëposhëm:
  1. Biometric Albania:
  Nuk ka paraqitur mostra.
  Nuk ka paraqitur asnjë dokument tjetër përvec Autorizimit të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për tregtimin e pajisjeve mjekësore dhe bilancit të vitit 2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 44 datë 04 Nentor 2019
  Lidhja e Kontrates Nr. 45 datë 11 Nëntor 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.