Open Procurement Albania

Blerje medikamente- Loti 3 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Ampicilline sodium 1 gram, 75000 Flakon

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Shkodėr
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Shkodėr
Objekti i Tenderit Blerje medikamente pėr mbulimin e nevojave spitalore e ndarė nė 18 Lote pėr vitin 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 3 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Ampicilline sodium 1 gram, 75000 Flakon
Nr. Reference REF-51901-10-04-2016
Vlera / Fondi Limit 3 297 820,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-10-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 17-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues TRIMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 767 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-10-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 321 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 01-11-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 20-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.45 - Dt.14-11-2016

  Blerje medikamente- Loti 3 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Ampicilline sodium 1 gram, 75000 Flakon

  Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Shkodėr
  Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Shkodėr
  Objekti i Tenderit Blerje medikamente pėr mbulimin e nevojave spitalore e ndarė nė 18 Lote pėr vitin 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 3 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Ampicilline sodium 1 gram, 75000 Flakon
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 3 297 820,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-10-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-10-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet sepse ėshtė krijuar njė dosje e re
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.40 - Dt.10-10-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.