Open Procurement Albania

Kontratë në bazë të një Marrëveshje Kuadër: Loti 2: Mirembajtje riparim dy ashensoret (MK me nje OE, ku të gjitha kushtet janë të përcaktuara - me afat 12 muaj)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Ministria e Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Ministria e Shëndetësisë
Objekti i Tenderit Kontratë në bazë të një Marrëveshje Kuadër: Loti 2: Mirembajtje riparim dy ashensoret (MK me nje OE, ku të gjitha kushtet janë të përcaktuara - me afat 12 muaj).
Kontrata nr.prot. 656/1, datë 30.01.2019;
Nr. Reference REF-70069-05-21-2018
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontrates Publike Kontratë në bazë të një Marrëveshje Kuadër
Lloji i Procedures Kontratë në bazë të një Marrëveshje Kuadër
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 22-05-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-06-2018
Data e mbajtjes se tenderit 01-06-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues GEJMS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GEJMS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 423,540 leke per njesi
  Data e shpalljes se fituesit 19-07-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 144 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 30-01-2019
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Po ka pasur ankesa.
  ka marrë përgjigje në datë 26/06/2018,me Nr.3203/8 Prot.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Ministria e Shëndetësisë REF-70069-05-21-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr. 45 datë 11 Nëntor 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.