Open Procurement Albania

Blerje materiale mjekimi te pergjithshme, konsumabel dhe kirurgjikale per nevojat e sherbimit spitalor Kruje

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekimi tė pėrgjithshme, konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e shėrbimit spitalor Krujė- Loti 2 - Blerje material mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 565 820,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-04-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-04-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 11-04-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues EUROMED SHPK - GREEMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 536 632,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-04-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30-04-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.13 - Dt.04-04-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.17 - Dt.03-05-2016
  Lidhja e Kontratės

  Blerje materiale mjekimi tė pėrgjithshme, konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e shėrbimit spitalor Krujė- Loti 2 - Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Mungesė konkurrence
  • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė
  Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekimi tė pėrgjithshme, konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e shėrbimit spitalor Krujė- Burimi i financimit - Buxheti i Shtetit- Loti 2 - Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 565 820,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 04-04-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-04-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 11-04-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues 1
  Operatorė Konkurues Ilma SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ilma SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 565 820,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-03-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30-04-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.13 - Dt.04-04-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.15 - Dt.18-04-2016
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.