Open Procurement Albania

Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve Spitalore per Spitalin Pogradec

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Objekti i Tenderit Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve Spitalore per Spitalin Pogradec- Financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 750 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-05-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-05-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 19-05-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Euroteam SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Euroteam SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 732 690,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-05-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 879 228,00
  Data e lidhjes sė kontratės 13-06-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.19 - Dt.16-05-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.23 - Dt.13-06-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.25 - Dt.27-06-2016

  Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve Spitalore pėr Spitalin Pogradec

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
  Objekti i Tenderit Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve spitalore pėr Spitalin Pogradec - Financuar nga Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 750 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 03-05-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-05-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 06-05-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nuk ėshtė paraqitur asnjė ofertues
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.17 - Dt.03-05-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.19 - Dt.16-05-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.