Open Procurement Albania

Loti 7 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-Apheresis, Sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesorėt ngjitės pėr TSCD II

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Objekti i Tenderit Loti 7 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-Apheresis, Sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesorėt ngjitės pėr TSCD II
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 39 410 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-02-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-02-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 24-02-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues OES DISTRIMED SHPK
Bylis SHPK
Euromed SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 39 320 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 29-02-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 47 184 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-03-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. OES Distrimed
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  2. Bylis
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.5 - Dt.08-02-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.10 - Dt.15-03-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.12 - Dt.29-03-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.