Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes sė sigurisė me roje private

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes sė sigurisė me roje private
Nr. Reference REF-20769-12-22-2015
Vlera / Fondi Limit 21 190 500,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit
Nr. i Operatorėve Konkurues 18
Operatorė Konkurues FLENA RB SHPK
MYRTO SECURITY SHPK
S- S-X SHPK
AULONA POL 1 SHPK
TREZHNJEVA SHPK
ARBANA SHA
FIRDEUS SECURITY SHPK
NAZERI 2000 SHPK
N-S-S SHPK
Global security SHPK
Ales Security SHPK
Tony Security SHPK
OKTAPUS SHPK
SIGURIA SHPK
START 2000 SHPK
SAFE SHPK
EUROGJICI SECURITY SHPK
Internacional Security Albania SHPK
PELIKANI Security SHPK
CULLHAJ SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLENA RB SHPK - MYRTO SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 20 214 882,84
  Data e shpalljes sė fituesit 02-06-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 12 627 760,39
  Data e lidhjes sė kontratės 04-07-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me K.P.P. 186/2016 date 01/04/2016.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1- TREZHNJEVA SHPK
  Formulari i ofertės dhe analiza e kostos nuk i janė drejtuar Spitali Universitar i Traumės si dhe nuk ėshtė pėr numrin e punonjesve tė kerkuar nė DST.
  Mungojnė:
  a- formularet e sig-shoqerore dhe shėndetesore pėr vitin 2014
  b- Deklarata mbi pėrmbushjen e specifikimeve teknike, si dhe deklarata e konfliktit tė interesit-

  2- AULONA-POL-1 SHPK
  Nuk plotėson:
  Kriteret e pergjithshme pika 2 :
  vėrtetimi i tatimeve ėshtė jashtė afatit 3 mujor konkretisht i datės 05-01-2015;
  Kriteret e vecanta 2-2 Kapaciteti teknik, pika 1, Zotėron kontrata tė ngjashme dhe vėrtetime por nuk ka fatura tatimore tė konfirmuara nga organet tatimore.

  3- ALES SECURITY SHPK
  Nuk plotėson kriteret e vecanta, Kapaciteti ekonomiko financiar pika 3- Mungon vėrtetimi nga Dega e Tatim Taksave pėr numrin e punonjėsve Janar- Dhjetor 2014-
  4- SSX SHPK
  Nuk plotėson Kriteret e vecanta 2-2 Kapaciteti teknik, pika 1 pasi zotėron kontrata tė ngjashme dhe vėrtetime por nuk e arrijnė vlerėn 40% tė fondit limit.

  5-Bashkimi i Operatoreve ekonomik SAFE SHPK & BALLAZHI SHPK
  Nuk plotėson kriteret e vecanta pasi, Zotėron kontrata tė ngjashme dhe vėrtetime por nuk ka fatura tatimore tė konfirmuara nga organet tatimore.
  Nga perllogaritjet e bera rezultoi se oferta e tyre eshte nen koston ligjore dhe nuk mjaftojne per mbulimin e shpenzimeve (sipas Vendimit te KPP-se NR-186/2016)

  6- A-2000 SHPK
  Nuk plotėson: Kriteret e vecanta 2-2 Kapaciteti ligjor , pika 3 , si dhe nuk ka certifikatat e punonjėsve

  7- GLOBAL SECURITY SHPK
  Nuk plotėson: Kriteret e vecanta 2-2 Kapaciteti teknik, pika 1 pasi Kontratat e ngjashme , nuk e arrjine vleren 40% te fondit limit

  8- O K T A P U S SHPK
  Nuk plotėson Kriteret e vecanta 2-2 Kapaciteti teknik, pika 1 si dhe Zotėron kontrata tė ngjashme dhe vėrtetime me institucione private por faturat tatimore nuk janė tė konfirmuara nė organet tatimore

  9- ARBANA SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  10- FIRDEUS SHPK
  Nuk plotėson: Kriteret e vecanta 2-2 Kapaciteti ligjor , pika 3 ,
  Nuk disponon tė gjitha certifikatat e punonjėsve sipas listes emėrore tė vertetimit te DPQ Tiranė,
  Nuk plotėson Kriteret e vecanta 2-2- Kapaciteti teknik, pika 1 -Zotėron kontrata tė ngjashme dhe vėrtetime me institucione private por faturat tatimore nuk janė tė konfirmuara nė organet tatimore

  11- EUROGJICI SECURITY SHPK
  Nga perllogaritjet e bera rezultoi se oferta e tyre eshte nen koston ligjore dhe nuk mjaftojne per mbulimin e shpenzimeve (sipas Vendimit te KPP-se NR-186/2016)

  12- TONY SECURITY SHPK
  Nga perllogaritjet e bera rezultoi se oferta e tyre eshte nen koston ligjore dhe nuk mjaftojne per mbulimin e shpenzimeve (sipas Vendimit te KPP-se NR-186/2016)

  13- Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė Lura Security SHPK & Internacional Security Albania SHPK
  nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit nuk ka permbushur detyrimet ligjore per shlyrjen e detyrimeve te matuaruara te Energjise elektrike dhe nga perllogaritjet e bera rezultoi se oferta e tyre eshte nen koston ligjore dhe nuk mjaftojne per mbulimin e shpenzimeve (sipas Vendimit te KPP-se NR-186/2016)

  14- N-S-S (Ndreu Security Services) SHPK
  Nga perllogaritjet e bera rezultoi se oferta e tyre eshte nen koston ligjore dhe nuk mjaftojne per mbulimin e shpenzimeve (sipas Vendimit te KPP-se NR-186/2016)

  15- S I G U R I SHPK
  Nga perllogaritjet e bera rezultoi se oferta e tyre eshte nen koston ligjore dhe nuk mjaftojne per mbulimin e shpenzimeve (sipas Vendimit te KPP-se NR-186/2016)

  16- NAZERI 2000 SHPK
  Nga perllogaritjet e bera rezultoi se oferta e tyre eshte nen koston ligjore dhe nuk mjaftojne per mbulimin e shpenzimeve (sipas Vendimit te KPP-se NR-376/2016)
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.26 - Dt.04-07-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.27 - Dt.11-07-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.