Open Procurement Albania

Loti 4 Metabolizmi dhe trakti tretës, Insulinë Glaninë 100UI/ML Shiringe e p-pergatitur

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibër
Objekti i Tenderit B9 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese të gjakut, sistemi kardiovaskular, metabolizmi dhe trakti tretës për nevoja spitalore- Loti 4 Metabolizmi dhe trakti tretës, Insulinë Glaninë 100UI/ML Shiringe e p-pergatitur
Nr. Reference REF: 175/27-04-2016
Vlera / Fondi Limit 51 720,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-05-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-05-2016
Data e mbajtjes se tenderit 09-05-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues FUFARMA SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUFARMA SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 51 720,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-05-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 62 064,00
  Data e lidhjes se kontrates 23-06-2016
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.17 - Dt.03-05-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.20 - Dt.23-05-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.29 - Dt.25-07-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.