Open Procurement Albania

Blerje barna (B1): Loti 13 - Gentamycin sulphate, 80 mg/2 ml, ampule, Loti 23 - Amikacine sulphate, Loti 28 - Cefuroxime sodium

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė
Objekti i Tenderit Blerje barna anestezi, reanimacion, sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm dhe gjaku dhe organet formuese tė gjakut, ndarė nė Lote (B1)- Loti 13 - Gentamycin sulphate, Loti 23 - Amikacine sulphate, Loti 28 - Cefuroxime sodium
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 240 730,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-03-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 07-03-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ALDOSCH FARMA SHPK - TRIMED SHPK - BYLIS PHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 240 730,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-03-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 288 876,00
  Data e lidhjes sė kontratės 18-07-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.6 - Dt.15-02-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.12 - Dt.29-03-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.29 - Dt.25-07-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.