Open Procurement Albania

Ndėrtim i ēatisė tė godinės sė maternitetit, rikonstruksion i nyjeve hidrosanitare dhe disa ndėrhyrje nė Spitalin Kukės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Objekti i Tenderit Ndėrtim i ēatisė tė godinės sė maternitetit, rikonstruksion i nyjeve hidrosanitare dhe disa ndėrhyrje nė Spitalin Kukės- Burimi i Financimit - Ministria e Shėndetėsisė
Nr. Reference REF-50272-09-20-2016
Vlera / Fondi Limit 6 583 330,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-09-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 03-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues SARK SHPK
NIKA SHPK
DENOLT SHPK & NDERTUESI SHPK
MURATI SHPK
MARSI SHPK
BOSHNJAKU B SHPK
DELIA IMPEX SHPK
Kevin Construksion SHPK
AVDULI SHPK
KADIA SHPK
Shamo Construction SHPK
RADIKA SHPK
MENI SHPK
VLLAZNIMI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SARK SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 561 170,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 473 404,00
  Data e lidhjes sė kontratės 30-11-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 42 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa eshte paraqitur nga operatori ekonomik Sark SHPK. Ka marrė pėrgjigje me shkresėn nr. 617 prot, datė 28.10.2016 nga Autoriteti Kontraktordhe me pas me Vendimin e KPP, nr. 874/2016, datė 15.11.2016.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Nika SHPK


  Kishte mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  a)Nuk paraqiti njė dokument qė vėrteton se (subjekti juaj)ka plotėsuar detyrimet fiskale , vertetimi i paraqitur mban daten 22.06.2016 .
  b)Nuk paraqiti nje vertetim qe ka shlyer sigurimet shoqerore dhe shendetesore per periudhen JanarKorrik 2016 (vertetimi i paraqitur nuk paraqesin te dhena per muajin Janar , Shkurt , Mars, Prill dhe Maj 2016)

  2. Meni SHPK

  a) Nuk paraqiti kontrate me inxhinierin hidroteknik, sic kerkohej ne kriteret e percaktuara ne DST
  b)Vertetimi i leshuar nga Tatimet Tirane dhe listepagesat nuk perputhen per numrin e punonjesvete siguruar.

  3. Marsi SHPK

  a)Vertetimi i detyrimeve i paraqitur nga ky subjekt eshte me detyrime te pashlyera.
  b)Nuk paraqiti nje kontrate me inxhinierin hidroteknik.

  4. Kadia SHPK

  a) Nuk paraqiti nje vertetim qe ka shlyer sigurimet shoqerore dhe shendetesore per periudhen JanarKorrik 2016(ne vertetimin e paraqitur mungon muaji Maj 2016)
  b)Nuk paraqiti fatura tatimore per pune te ngjashme dhe mungojne librezat e punes per inxh.elektrik dhe hidroteknik.

  5. Vllaznimi SHPK

  a)nuk paraqiti pune te ngjashme realizuar gjatė tri viteve tė fundit tė aktivitetit tė OE.

  6. Murati SHPK

  Skualifikohet sipas Vendimit K.P.P nr874/2016 .
  Objekt ankimi ishte Shfuqizimin e vendimit tė KVO-sė mbi kualifikimin e ofertės sė operatorit ekonomik “Murati” sh.p.k nė kete procedurė prokurimi me pretendimin se ky operator nuk plotėson kriterin pėr punė tė ngjashme. KPP vendos pranimin e ankeses.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.38 - Dt.26-09-2016
  Specifikim Teknik
  modifikime
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.48 - Dt.05-12-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.19-12-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.