Open Procurement Albania

F-V pajisje mjekėsore pėr aparatin e grafisė Rontgen, model Bucky Diagnost(Philips Healthcare)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kolonjė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kolonjė
Objekti i Tenderit F-V pajisje mjekėsore pėr aparatin e grafisė Rontgen, model Bucky Diagnost(Philips Healthcare), zėvendėsim dhe kalibrim i Llambės sė Rontgenit dhe i Rotor Control Board - vėnė nė dispozicion nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-51396-09-29-2016
Vlera / Fondi Limit 1 666 670,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-09-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 10-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Health&Light Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HEALTH & LIGHT ShPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 666 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-10-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 999 200,00
  Data e lidhjes sė kontratės 02-11-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 1 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.31-10-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.44 - Dt.07-11-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.