Open Procurement Albania

S-V aparaturen ECHO Gjinekologjike per Spitalin Kukes

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Objekti i Tenderit S-V aparaturėn ECHO Gjinekologjike pėr Spitalin Kukės - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-58735-11-16-2016
Vlera / Fondi Limit 2 916 666,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-11-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-12-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 06-12-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA - ALBAPHOTO - BYLIS PHARMA SHPK - GREEMED - FEDOS - MONTAL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 895 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-12-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 474 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 27-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1-ALBAPHOTO:Skualifikohet per arsye se 1-nuk paraqiti vertetim per detyrimet fiskale- 2-Vertetim per detyrimet e sigurimeve shoqerore-3-nuk paraqiti asnje dokument per permbushjen e kritereve ekonomik dhe financiar-4nuk paraqiti asnje dokument per permbushjen e kritereve te kapacitetit teknik-
  2-BIOMETRIK ALBANIA:Skualifikohet per arsye se nuk ka Oferte dhe , nuk ka sjell asnje dokument per permbushjen e kritereve te vendosura ne dst qe kerkohen nga AK-
  3-BYLIS PHARMA: Skualifikohet se nuk ka paraqitur asnje dokument per plotesimin e kritereve te DST qe ka kerkuar AK per kete prokurim-
  4- FEDOS SHPK: Skualifikohet per aresye se nuk ka Oferte dhe , nuk ka sjell asnje dokument per permbushjen e kritereve te vendosura ne dst qe kerkohen nga AK-
  5- GREEMED: Skualifikohet per aresye se 1- mungojne liste pagesat ESIG025 per perjudhen Janar-shtator 2016, 2-ne listepagesen e paraqitur (tetor 2016)nuk figuron emri i ingjinieres ,3-Vertetimet per detyrimet fiskale dhe detyrimet e sigurimeve shoqerore jane mbi tre muaj, te kerkuar ne kriteret e DST per kete Prokurim-
  6-MONTAL: Skualifikohet se nuk ka paraqitur asnje dokument per plotesimin e kritereve te DST qe ka kerkuar AK per kete prokurim-
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  modifikime
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.52 - Dt.30-12-2016

  S-V aparaturėn ECHO gjinekologjike pėr Spitalin Kukės

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
  Objekti i Tenderit S-V aparaturėn ECHO gjinekologjike pėr Spitalin Kukės - financuar nga Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference REF-51771-10-03-2016
  Vlera / Fondi Limit 2 916 670,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 10-10-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-10-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 13-10-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 1 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet pėr arsye se ka disa mangėsi nė specifikimet teknike- Kjo procedurė do tė pėrsėritet sė shpejti pasi tė jenė bėrė rregullimet e duhura nė specifikime teknike
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.45 - Dt.14-11-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.