Open Procurement Albania

Loti 23 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium Chloride 0-9% - 500 ml, 33000 Flakon

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrės
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrės
Objekti i Tenderit Blerje medikamente dhe materiale mjekimi ndarė nė 68 lote - financuar nga fondet e FSDKSH-sė- Loti 23 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium Chloride 0-9% - 500 ml, 33000 Flakon
Nr. Reference REF-52496-10-07-2016
Vlera / Fondi Limit 2 529 260,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-10-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-11-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 03-11-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues BYLIS PHARMA SHPK - EDNA FARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EDNA - FARMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 527 800,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 033 360,00
  Data e lidhjes sė kontratės 22-11-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Eshte s'kualifikuar: Shoq-Bylis Pharma NIPT K12929401M Me vlerė prej 0 lekė pa TVSH (zero) Nuk ka plotesuar kriteret e kerkuara ne DST( nuk ka asnje dokument te vlefshem)
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.