Open Procurement Albania

Blerje medikamente për nevojat e SUT - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 1 - Anti-infektivë të përgjithshëm, Amikacine sulphate 500 mg - 2 ml Flakon

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumës
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumës
Objekti i Tenderit Blerje medikamente për nevojat e SUT - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 1 - Anti-infektivë të përgjithshëm, Amikacine sulphate 500 mg - 2 ml Flakon
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 335 600,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-06-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-07-2016
Data e mbajtjes se tenderit 09-07-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues TRIMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 334 800,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-10-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 401 760,00
  Data e lidhjes se kontrates 24-10-2016
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marrë përgjigje në datë 20-07-2016 me nr/ Prot 639/1; 2- " TRIMED" shpk Ankesa nr-647 /Prot date 19-07-2016 (nëse ka) ka marrë përgjigje në datë 21-07-2016 me nr/ Prot 647/1- Vendim i KPP me nr-755/2016; 756/2016; 757/2016; 758/2016; 760/2016 date 04-10-2016 protokolluar ne SUT me nr-Prot 956; 957; 958 ; 959; 960 , date 06-10-2016
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.31-10-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.43 - Dt.31-10-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.