Open Procurement Albania

Riparim Aparati Ro-Grafi/Skopi model Duo Diagnost

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kuēovė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kuēovė
Objekti i Tenderit Riparim Aparati Ro-Grafi/Skopi model Duo Diagnost, 1- Zėvendėsim i modulit converter 50 kė dhe 2- Zėvendėsim i mA control board - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-56465-11-03-2016
Vlera / Fondi Limit 1 273 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-11-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-11-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 14-11-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Health & Light SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HEALTH & LIGHT ShPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 273 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 527 600,00
  Data e lidhjes sė kontratės 23-11-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 5 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Formulari i lidhjes sė kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.