Open Procurement Albania

Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjekėsise, Tiranė

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjekėsise, Tiranė - financuar nga tė ardhurat dytėsore (vetėfinancim)
Nr. Reference REF-59167-11-21-2016
Vlera / Fondi Limit 3 364 200,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-11-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-12-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 15-12-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ONUFRI - ALBDESIGN PSP - KRISTALINA KH - ILAR - MORAVA - MALUKA - EKSPO SISTEM
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ONUFRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 735 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-12-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 082 600,00
  Data e lidhjes sė kontratės 12-01-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa- Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1- "KRISTALINA KH" sh-p-k-
  2- "ALBDESIGN PSP" sh-p-k-
  3- "ILAR" sh-p-k-
  4- "MORAVA" sh-p-k-
  5- "MALUKA" sh-p-k-
  6- "EKSPO SISTEM" sh-p-k-
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1- Subjekti "KRISTALINA KH" sh-p-k- skualifikohet pėr arsye se mostra e paraqitur nuk ėshtė sipas specifikimeve teknike tė pėrcaktuara nė Dokumentat Standarde tė Tenderit- Ky subjekt ka paraqitur vetėm njė karton dėshmie tė Universitetit "Aleksandėr Xhuvani" dhe njė karton bosh me shėnimin "Universiteti Politeknik i Tiranės"-
  2- Subjekti "ALBDESIGN PSP" sh-p-k- skualifikohet pėr arsye se mostra e paraqitur ka mangėsi tė elementeve tė sigurisė tė kėrkuara, si Printim U- Vizibėl (ultravjoletė) i numrit tė matrikullimit dhe numrit tė diplomės (sipas figurės orientuese – f) si dhe tė logos U-Vizibėl (ultravjoletė) sipas (figurės orientuese – j)- Pėrsa i pėrket printimeve mbi karton, fjalėt DEKAN dhe REKTOR nuk janė printuar me thellėsi goditje 1-0 mm (sipas figurės orientuese – d) dhe ngjyra e logos sė Republikės nuk ėshtė printuar me ngjyrė tė nxehtė (varak) 3 (sipas figurės orientuese – e)- Holograma 2 color rrethore 25 mm nė mostrėn e paraqitur nuk ka tė printuara mbi tė gėrmat UMT (sipas figurės orientuese – k)-
  3- Subjekti "ILAR" sh-p-k- skualifikohet pėr arsye se mostra e paraqitur ka mangėsi tė elementeve tė sigurisė tė kėrkuara, si Printim U- Vizibėl (ultravjoletė) i numrit tė matrikullimit dhe numrit tė diplomės (sipas figurės orientuese – f), si dhe mungon plotėsisht printimi i logos U-Vizibėl (ultravjoletė) sipas (figurės orientuese – j)- Holograma 2 color rrethore 25 mm nė mostrėn e paraqitur nuk ka tė printuara mbi tė gėrmat UMT (sipas figurės orientuese – k)-
  4- Subjekti "MORAVA" sh-p-k- skualifikohet pėr arsye tė mosdorėzimit tė mostrės sė kėrkuar, pėr shkak se personi i paraqitur pranė AK nuk dispononte autorizim nga operatori ekonomik ofertues-
  5- Subjekti "MALUKA" sh-p-k- skualifikohet pėr arsye tė mosparaqitjes sė dokumentacionit tė kėrkuar nė Dokumentet Standarde tė Tenderit-
  6- Subjekti "EKSPO SISTEM" sh-p-k- skualifikohet pėr arsye tė mosparaqitjes sė dokumentacionit tė kėrkuar nė Dokumentet Standarde tė Tenderit-
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Formulari i lidhjes sė kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.