Open Procurement Albania

Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje (Pellet) nė S- U- Shefqet Ndroqi , Tiranė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje (Pellet) nė S- U- Shefqet Ndroqi , Tiranė- (lėndė djegėse pėr ngrohje - Pellet 464,544 kg) - financuar nga Buxheti i Shtetit pėr vitin 2017
Nr. Reference REF-62375-12-12-2016
Vlera / Fondi Limit 10 034 150,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-12-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-01-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 04-01-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues BOLT
SULOLLARI SHPK
LUDRI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Bolt SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 999 031,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-01-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11 998 837,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-01-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 01-01-2017 deri mė datė 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa .
  Pėr kėtė proēedurė Prokurimi u skualifikua Operatori Ekonomik :
  1- Sulollari SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a. Nuk ka paraqitur Moster perpara hapjes se ofertave;
  b. Nuk ka percaktimin per tregetim Pelleti ne ekstraktin e QKR (te njejtin objekt veprimtarie me objektin e Prokurimit);
  c. Nuk ka paraqitur Kontrate te ngjashme me objektin e Prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.2 - Dt.16-01-2017
  Lidhja e Kontratės Formulari i lidhjes sė kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.