Open Procurement Albania

Blerje e vaksinës ndaj gripit në sezonin 2016-2017

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Qendra Shëndetësore Nr.6, Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje e vaksinës ndaj gripit në sezonin 2016-2017 (Blerje e përqendruar nga Ministria e Shëndetësisë) - financuar nga Buxheti i shtetit 2016
Nr. Reference REF-49956-09-16-2016
Vlera / Fondi Limit 32 195,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-09-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-09-2016
Data e mbajtjes se tenderit 29-09-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues IMI PHARMA SHPK - MEGAPHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IMI PHARMA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 32 195,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-10-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 38 634,00
  Data e lidhjes se kontrates 26-10-2016
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.38 - Dt.26-09-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.41 - Dt.17-10-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.50 - Dt.19-12-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.