Open Procurement Albania

Blerje materiale pastrimi dhe detergjentė pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje materiale pastrimi dhe detergjentė pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė - financuar nga Tė ardhurat dytėsore (vetėfinancim)
Nr. Reference REF-46263-07-29-2016
Vlera / Fondi Limit 1 880 129,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-08-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-08-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 24-08-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues ALEN CO - DIMEX - MURATI D - W-CENTER - T&M CHEMICAL DISTRIBUTION - ATLANTIK 3 - EURO MEGA 2010 - PASTRIME SILVIO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • WCENTER SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 695 495,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa Nga operatori ekonomik "MURATI D" sh-p-k- mė datė 05-12-2016 dhe ka marrė pėrgjigje mė datė 12-12-2016-
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1- "ALEN CO" sh-p-k-
  2- "DIMEX" sh-p-k-
  3- "MURATI D" sh-p-k-
  4- "T&M CHEMICAL DISTRIBUTION" sh-p-k-
  5- "ATLANTIK 3" sh-p-k-
  6- "EURO MEGA 2010" sh-p-k-
  7- "PASTRIME SILVIO" sh-p-k-
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1- Subjekti "ALEN-CO" sh-p-k, skualifikohet pėr arsye e mėposhtme:
  Kontrata e ngjashme e paraqitur me institucion shtetėror nuk pėrfshin furnizime tė ngjashme (materiale pastrimi dhe detergjentė), si dhe pėr furnizime tė ngjashme me subjekt privat ka paraqitur vetėm faturė tatimore dhe jo kontratė tė nėnshkruar- Njė pjesė e mostrave tė paraqitura nė datėn e hapjes sė ofertave nuk janė sipas specifikimeve teknike tė pėrcaktuara nė DST- Nė ofertėn e paraqitur, sasitė e detergjentėve dhe materialeve tė pastrimit nuk pėrkojnė me sasitė e kėrkuara nga Autoriteti Kontraktor- Kėto sasi janė tė dyfishuara dhe si rrjedhojė oferta ekonomike ėshtė e pavlefshme-
  2- Subjekti "DIMEX" sh-p-k, skualifikohet pėr arsye se nė datėn dhe orėn e hapjes sė ofertave nuk ėshtė paraqitur pranė Autoritetit Kontraktor me mostrat pėrkatėse objekt prokurimi si dhe ka mungesė nė shumicėn e dokumentacionit tė kėrkuar sipas DST-
  3- Subjekti "MURATI D" sh-p-k, skualifikohet pėr arsyet e mėposhtme:
  Njė pjesė e mostrave tė paraqitura nė datėn e hapjes sė ofertave nuk janė sipas specifikimeve teknike tė pėrcaktuara nė DST-
  4- Subjekti "T&M CHEMICAL DISTRIBUTION" sh-p-k, skualifikohet pėr arsye se nuk ka paraqitur asnjė prej dokumentave tė kėrkuara nė DST-
  5- Subjekti "ATLANTIK 3" sh-p-k, skualifikohet pėr arsyet e mėposhtme:
  Njė pjesė e mostrave tė paraqitura nė datėn e hapjes sė ofertave nuk janė sipas specifikimeve teknike tė pėrcaktuara nė DST
  6- Subjekti "EURO MEGA 2010" sh-p-k, skualifikohet pėr arsyet e mėposhtme: Pėr furnizime tė ngjashme me subjekt privat ka paraqitur vetėm fatura tatimore dhe jo kontratė tė nėnshkruar- Njė pjesė e mostrave tė paraqitura nė datėn e hapjes sė ofertave nuk janė sipas specifikimeve teknike tė pėrcaktuara nė DST-
  7- Subjekti "PASTRIME SILVIO" sh-p-k skualifikohet pėr arsyet e mėposhtme:
  Njė pjesė e mostrave tė paraqitura nė datėn e hapjes sė ofertave nuk janė sipas specifikimeve teknike tė pėrcaktuara nė DST-
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.