Open Procurement Albania

Kryerja e shėrbimit tė Ruajtjes sė sigurisė me Roje Private nė SUT

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Kryerja e shėrbimit tė ruajtjes sė sigurisė me roje private nė SUT - vėnė nė dispozicion nga Buxheti i shtetit
Nr. Reference REF-64754-12-27-2016
Vlera / Fondi Limit 20 055 491,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-12-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-01-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 20-01-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Procedura anulohet nga KPP pėr arsye se: Autoriteti kontraktor ka shkelur parimin e transparencės dhe barazisė nė barazi nė trajtimin e kėrkesave dhe tė detyrimeve, qė u ngarkohen ofertuesve si dy ndėr parimet kryesore tė zhvillimit tė procedurave tė prokurimit parashikuar nga neni 2 i ligjit nr.9643 datė 20.11.2006 "Pėr Prokurimin Publik" tė ndryshuar, si edhe nė zbatim tė nenit 64, pika 2 gėrma "ē" dhe nenit 24 gėrma "dh" tė ligjit nr.9643 dt.20.11.2006 "Pėr Prokurimin Publik", i ndryshuar, i cili parshikon se "Autoriteti kontraktor anulon procedurėn e prokurimit vetėm: dh) kur Komisioni i Prokurimit Publik vendos anulimin, sipas parashikimit tė shkronjave "b" dhe "ē" tė pikės 3 tė nenit 64 tė kėtij ligji. K.P.P. gjykon se referuar arsyetimit tė mėsipėrm, pėr shkak tė problematikės sė shfaqur nuk mund tė gjykohet mbi pretendimet e operatorėve ekonomikė ankimues, por autoriteti kontraktor duhet tė anulojė procedurėn e mėsipėrme tė prokurimit dhe nė rishpalljen e saj tė mbajė nė konsideratė konstatimet e mėsipėrme.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.14 - Dt.10-04-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.